To nie jest kwestia żadnego talentu, a raczej samodyscypliny i umiejętności realizacji postawionych sobie celów. To ponad wszystko unikanie tego co zbędne i skupianie się na konkretach. Daje to wyraźne i bezzwłoczne efekty. W ten sposób uczymy się precyzować swoje priorytety. Nie marnujemy czasu, a nawet go zyskujemy. Unikamy czynników, które nas rozpraszają. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na wyznaczonym celu. Warto ustalić sobie stałe godziny, które służą wykonywaniu określonych zadań. Ważne, by nie zaprzątać sobie głowy kilkoma przedsięwzięciami jednocześnie. Trzeba umieć zastopować, kiedy jest to konieczne. Natłok spraw prowadzi do nerwowości oraz paniki. Tymczasem zdolność do organizacji własnej pracy wiąże się z umiejętnością unikania stresów. Nie poszukujemy nieustannie dokumentów, które po raz kolejny gdzieś odłożyliśmy, a pamięć zawiodła. Jednocześnie lepsze samopoczucie daje nam więcej energii do pracy. Bardzo ważne jest, aby pracować, kiedy umysł jest świeży, bardziej chłonny. Rześkie ciało zawiera w sobie zdrowego ducha. To bardzo proste – unikajmy późnego zasypiania, kiedy rano należy wcześnie wstać. Wypoczęty organizm lepiej rozróżnia najistotniejsze kwestie. Wówczas selekcja priorytetów przychodzi z łatwością.
Produktywność daje dużo satysfakcji. Przynosi ukojenie tam w środku. Teraz, gdy zostało zrobione to, co należało, pozostał już tylko czas wolny i spełnienie jako rezultat dobrze wykonanej pracy. Zauważmy tę zależność, bo ona rządzi wszystkim. Wszelkie sukcesy niosą ze sobą uczucie dumy. Towarzyszy nam poczucie zwycięstwa, co przenosi się na dalszą pracę, ale nie tylko. Dobrze obrane miejsce wpływa także na otoczenie. W domu jesteśmy rozluźnieni, nie przynosimy żadnych problemów z pracy, a więc i samej pracy. Mamy okazję zagospodarować w pełni każdą wolną chwilę. Jesteśmy dla rodziny, realizujemy swoje pasje oraz wypełniamy domowe obowiązki. Mamy więcej czasu, a nasza samoocena pnie się w górę.
Każdy kolejny dzień zagęszcza się wokół specyficznych planów. Co dzień wyznaczamy sobie cele, które w pełni realizujemy. Te czynności przynoszą konsekwencje dla całego naszego życia. Pojawia się pewien paradoks – wysoka produktywność daje więcej czasu na „bezczynność”. Ludzie produktywni to ludzie szczęśliwsi. Biorą udział w życiu, a nie są jedynie jego widzami. Sprawmy, aby produktywność była stałym jego elementem, nieodzownym, obecnym od zawsze, wpisanym w nasz los. Bądźmy szczęśliwi.
Dlaczego warto przetestować miniCRM?
Firm codziennie
loguje się do miniCRM
Klientów poleca
nas swoim znajomym